WYBIERZ STRONĘ

Z początku, gdy kupimy komputer, możemy być zadowoleni z tego, jak szybko i sprawnie on działa. Niestety, wraz z upływem czasu to się zmienia – programy uruchamiają się znacznie wolniej niż kiedyś, wykonanie nawet prostych czynności może powodować zawieszenie się systemu. Bardzo często w takiej sytuacji zganiamy winę po prostu na wiek komputera. Tymczasem prosta reinstalacja systemu Windows może rozwiązać problem.

Dlaczego warto cyklicznie reinstalować system?

Wraz z upływem czasu na dysku naszego komputera gromadzi się coraz więcej plików, które spowalniają jego działanie. Posiadamy bardzo dużo zainstalowanych programów, które nie są nam do niczego potrzebne, a obniżają wydajność komputera. Nawet jeśli usuwamy to, czego nie potrzebujemy, możemy nie zdawać sobie sprawy, że wraz z pobranymi plikami zainstalowały nam się niebezpieczne wirusy i inne złośliwe oprogramowanie.

Potrzeba sformatowania komputera i ponownego zainstalowania systemu Windows może wynikać z wielu przyczyn: chęci przyspieszenia jego działania i zwiększenia wydajności, usunięcia wirusów, potrzeby wyczyszczenia dysku przed sprzedażą komputera. Przeczytaj, jak sformatować komputer i zainstalować Windows.

O czym należy pamiętać formatując komputer?

Zanim przejdziemy do formatowania komputera, należy się upewnić, że posiadamy zapisane wszelkie niezbędne dane – np. na dysku zewnętrznym. Odzyskanie zawartości formatowanego dysku nie będzie później niemożliwe. Wejdź w menu Start-> Mój komputer -> Zarządzaj. W oknie „Zarządzanie komputerem” wybierz opcję „Magazyn” i „Zarządzanie dyskami”. Usuń partycje z dysku i następnie włącz kreator nowej partycji. Kreator partycji zapyta Cię, czy i w jakiej formie chcesz sformatować dysk. Po sformatowaniu komputera będziesz mógł na nowo zainstalować system Windows, postępując zgodnie z poleceniami na ekranie.

Reinstalacja Windows Łódź

Reinstalacja systemu wydaje Ci się skomplikowana? Nie masz czasu i ochoty, by siedzieć długo przy biurku i kopiować niezbędne pliki, a następnie przywracać spersonalizowane ustawienia? Boisz się, że popełnisz jakiś błąd i stracisz pliki? W takiej sytuacji lepiej zlecić reinstalację systemu profesjonalistom. Reinstalacja Windows nie kosztuje dużo, a sprawi, że Twój komputer zyska drugie życie.


warto zobaczyć: