Z początku, gdy kupimy komputer, możemy być zadowoleni z tego, jak szybko i sprawnie on działa. Niestety, wraz z upływem czasu to się zmienia – programy uruchamiają się znacznie wolniej niż kiedyś, wykonanie nawet prostych czynności może powodować zawieszenie się systemu. Bardzo często w takiej sytuacji zganiamy winę po prostu na wiek komputera. Tymczasem prosta reinstalacja systemu Windows może rozwiązać problem.

Dlaczego warto cyklicznie reinstalować system?

Wraz z upływem czasu na dysku naszego komputera gromadzi się coraz więcej plików, które spowalniają jego działanie. Posiadamy bardzo dużo zainstalowanych programów, które nie są nam do niczego potrzebne, a obniżają wydajność komputera. Nawet jeśli usuwamy to, czego nie potrzebujemy, możemy nie zdawać sobie sprawy, że wraz z pobranymi plikami zainstalowały nam się niebezpieczne wirusy i inne złośliwe oprogramowanie.

Potrzeba sformatowania komputera i ponownego zainstalowania systemu Windows może wynikać z wielu przyczyn: chęci przyspieszenia jego działania i zwiększenia wydajności, usunięcia wirusów, potrzeby wyczyszczenia dysku przed sprzedażą komputera. Przeczytaj, jak sformatować komputer i zainstalować Windows.

O czym należy pamiętać formatując komputer?

Zanim przejdziemy do formatowania komputera, należy się upewnić, że posiadamy zapisane wszelkie niezbędne dane – np. na dysku zewnętrznym. Odzyskanie zawartości formatowanego dysku nie będzie później niemożliwe. Wejdź w menu Start-> Mój komputer -> Zarządzaj. W oknie „Zarządzanie komputerem” wybierz opcję „Magazyn” i „Zarządzanie dyskami”. Usuń partycje z dysku i następnie włącz kreator nowej partycji. Kreator partycji zapyta Cię, czy i w jakiej formie chcesz sformatować dysk. Po sformatowaniu komputera będziesz mógł na nowo zainstalować system Windows, postępując zgodnie z poleceniami na ekranie.

Reinstalacja Windows Łódź

Reinstalacja systemu wydaje Ci się skomplikowana? Nie masz czasu i ochoty, by siedzieć długo przy biurku i kopiować niezbędne pliki, a następnie przywracać spersonalizowane ustawienia? Boisz się, że popełnisz jakiś błąd i stracisz pliki? W takiej sytuacji lepiej zlecić reinstalację systemu profesjonalistom. Reinstalacja Windows nie kosztuje dużo, a sprawi, że Twój komputer zyska drugie życie.

 

warto zobaczyć: naprawa komputerów Łódźserwis komputerowy Łódźnaprawa laptopów Łódźserwis laptopów Łódźserwis tabletów Łódźnaprawa tabletów Łódźserwis telefonów Łódźnaprawa telefonów Łódźpogotowie komputerowe Łódźmobilne pogotowie komputerowe ŁódźOpieka IT Łódźusługi informatyczne Łódźinformatyk Łódźodzyskiwanie danych Łódźnaprawa baz danych Łódźbackup danych Łódź

użytkownicy odwiedzali także: serwis komputerowy łódź widzewpunkty serwisowe tabletow lenovo lodznaprawa łodzianushka sharma nit sulp xxxantonio biassy bissexual redtube